Autor:

bobby6

Utworzono:

02.05.2015

W środę 29.04.2015 zespół Spółdzielcy w meczu derbowym zmierzył się z lokalnym rywalem Leszkopolem Bezek. Derby rządzą się swoimi prawami i tak było tym razem, gdyż mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu minutą ciszy wszyscy uczestnicy tego widowiska sportowego uczcili pamięć Michała „Meto” Domańskiego. Ponadto grupa kolegów Michała z KS Ogniwo Wierzbica odśpiewała pieśń na Jego cześć.

Niestety sam mecz nie wyszedł naszym zawodnikom. W pierwszej połowie panowała bezładna kopanina, mnożyły się nieczyste zagrania i niecelne podania z obydwu stron. Naprawdę trudno byłoby wyróżnić któregokolwiek z zawodników. Pomimo słabej gry, to Spółdzielca powinien objąć prowadzenie. W 30 minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Tomku Denisiuku. Do piłki podszedł niezawodny dotychczas Łukasz Lechowski i niestety przestrzelił. Druga połowę gospodarze rozpoczęli z animuszem. Uzyskali znaczną przewagę, której efektem było stworzenie kilku idealnych wręcz sytuacji bramkowych. Tylko jedną z nich Leon, w zamieszaniu podbramkowym wykorzystał i Spółdzielca objął prowadzenie. Miejscowi poszli za ciosem, jednak ani Leonowi, ani Arturowi Hawerczukowi, czy Pawłowi Droniowi nie udało się pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gości. Dobrej gry wystarczyło na 20 minut. Potem gospodarze spoczęli na laurach, co skwapliwie wykorzystali przyjezdni. Na 8 minut przed końcem meczu, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do własnej bramki skierował strzałem samobójczym Szymon Borek. W ostatnich minutach Spółdzielca mógł strzelić zwycięską bramkę, ale Marcin Terlecki po strzale piłki głową nieznacznie się pomylił.

W najbliższą niedzielę na naszym stadionie będziemy gościli zespół Vitrum Wola Uhruska. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16.15. Mecz seniorów poprzedzi pojedynek na szczycie w lidze juniorów, który odbędzie się o godzinie 14.00. Na te mecze wszystkich państwa zapraszamy.