Autor:

bobby6

Utworzono:

03.05.2015

Majówkę w Siedliszczu uczcili zwycięstwem gracze Spółdzielcy. Pokonali oni w Święto Narodowe 4:1 rywala z Woli Uhruskiej. Pomimo okazałej wygranej, Vitrum postawiło dość wysokie wymagania, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy m.in. porzeczka uratowała gospodarzy od utraty bramki. Działo się to przy stanie 0:0 i mecz mógł się różnie ułożyć. Ale to gospodarze byli stroną dominującą w tym meczu. Ręce same składały się do oklasków kiedy raz za razem sunęły ataki Siedliszczan na bramkę gości. Dobra grę swojego zespołu ukoronował w 22 minucie Łukasz Lechowski, który strzelił precyzyjnie w dłuższy róg bramki przyjezdnych. Świetną akcje przeprowadził bardzo aktywny tego dnia Mateusz Iwaniuk, dograł on do bardzo dobrze dysponowanego Tomka Denisiuka,a ten zaliczył asystę przy bramce Leona. Kolejne minuty to dominacja gospodarzy. Szymon Borek i Damian Osoba popisywali się bardzo dokładnymi podaniami, a nasi skrzydłowi nękali rywala nieustającymi rajdami. Tego dnia Artur Hawerczuk był nie do zatrzymania dla przeciwników.
W odstępie 5 minut strzelił on dwukrotnie do siatki. Bramki padły odpowiednio w 28 i 31 minucie. Pierwsza z bramek została zdobyta po strzale po ziemi na „dalszy słupek”, zaś druga była efektem uderzenia pod poprzeczkę na „krótki słupek” bramki Vitrum. Po wyjściu na prowadzenie 3:0,w szeregach Spółdzielcy nastąpiło rozluźnienie i natychmiast goście je wykorzystali strzelając bramkę po strzale z ponad 20 m. Druga połowa to dalsze ataki miejscowych. Kolejną asystę zaliczył „Mati”, a Leon w 60 minucie ustalił wynik spotkania. W tej części meczu godne odnotowania są jeszcze dwie piękne akcje gospodarzy, którzy po wykonaniu podań z pierwszej piłki dochodzili do sytuacji bramkowych. W pierwszej z nich M. Iwaniuk strzelił na bramkę z półwoleja i tylko dobra interwencja grającego dobre zawody bramkarza Vitrum zapobiegła utracie kolejnej bramki. Podobnie bramkarz przyjezdnych instynktownie interweniował po strzale Leona z najbliższej odległości.

Całej drużynie Spółdzielcy należą się duże słowa uznania za walkę i zaangażowanie włożone w mecz z Vitrum. W najbliższą niedzielę (10.05 godz 16:15) w kolejnym spotkaniu rywalem naszej drużyny będzie Hutnik Dubeczno.