Autor:

bobby6

Utworzono:

16.05.2015

W sobotę 16.05.2015 na stadionie w Siedliszczu gościliśmy zespół Agrosu Suchawa. Odnieśliśmy cenne, przekonywujące zwycięstwo, ale z przebiegu gry goście naprawdę postawili wysokie wymagania. Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando. W 15 minucie meczu objęliśmy prowadzenie po samobójczym trafieniu Mateusza Chełmickiego. Asystę przy tej bramce zanotował Mateusz Iwaniuk dośrodkowując piłkę z rzutu rożnego. Kolejny stały fragment gry i było już 2:0. W 25 minucie Łukasz Lechowski popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego uderzając piłkę prostym podbiciem z około 20 metrów od bramki rywali. Do ciekawszych akcji w I połowie możemy zaliczyć z pewnością świetne uderzenie z dystansu Tomka Denisiuka, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Goście mieli dwie okazje do zdobycia gola. W pierwszej z nich w sytuacji sam na sam Łukasz Bielecki interweniował instynktownie, a w drugiej z nich Marcin Terlecki ofiarnym wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo. W II połowie meczu byliśmy świadkami kilku bramek, z których większość zdobyli zawodnicy Spółdzielcy. Jednak to goście rozpoczęli strzelanie w tej części meczu. W 52 minucie Sebastian Staszewski dobił piłkę z najbliższej odległości po uderzeniu głową i robinsonadzie naszego bramkarza. Na szczęście Artur Hawerczuk po 3 minutach podwyższył prowadzenie na 3:1 uderzając przytomnie po dłuższym rogu. Zdobywając gola zrehabilitował się za niewykorzystaną okazję z 47 minuty gdy był w sytuacji sam na sam. W 60’ Hawer był również autorem trafienia na 4:1, popisując się największym sprytem w zamieszaniu podbramkowym. Po kolejnych 10 minutach Leon podwyższył prowadzenie na 5:1 i w zasadzie można powiedzieć że było po meczu. Ostatnie 20 minut spotkania to ambitna gra obu drużyn, przy czym wyraźnie goście nieco opadli z sił. W 85’ nasz najlepszy strzelec, Leon uzyskał kolejne efektowne trafienie. W 88’ po serii naszych błędów w środkowej strefie boiska zawodnik gości Paweł Gałęzowski strzelił gola, zaś wynik zawodów ustalił na 7:2 Paweł Droń notując swojego pierwszego gola w bieżącym sezonie. Zwycięstwo naszej drużyny z pewnością cieszy, gra fragmentami również. Zawodnikom obydwóch zespołów należą się duże słowa uznania za walkę i zaangażowanie. Następny mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę w Gorzkowie, gdzie zagramy z miejscowym Zrywem.