Adrian z hat-trickiem

W niedzielę, 7 września na stadionie przy ul. Grabowieckiej spotkały się: niepokonana dotąd Vojsławia oraz pozostający bez punktów w tym sezonie Leszkopol Bezek. Warto dodać, że trenerem drużyny gości jest związany niegdyś z Wojsławicami Paweł Fornal, a jednym z zawodników były trener Vojsławii Krzysztof Klempka.

Zanim jednak doszło do meczu seniorów na boisko wybiegli juniorzy obydwu drużyn. Po dramatycznej końcówce i utracie w niej dwóch bramek nasi zawodnicy musieli przełknąć gorycz porażki. Mecz zakończył się wynikiem 1:2. Bramkę dla juniorów Vojsławii zdobył Mariusz Bojko.

Skład juniorów: Patryk Godlewski – Patryk Baj, Patryk Bojko, Rafał Czerniej, Wojciech Wlizło, Patryk Tałanda, Kamil Widyński, Jakub Sokołowski, Mariusz Bojko, Karol Gadzicki oraz Karol Mielniczuk.

W obecności kilkudziesięciu widzów punktualnie ogodz. 13:00 rozpoczął się mecz seniorów. Trener Zbigniew Leśnicki zdecydował się na następujące ustawienie: w bramce: Jacek Kaczan, w obronie: Ernest Kaznowski, Kamil Leśnicki, Zbigniew Leśnicki, Krzysztof Mroczek, w pomocy: Mateusz Dudzic, Tomasz Szumilak, Damian Psiuk, Marek Masternak oraz w ataku: Mateusz Grzywaczewski i Adrian Hałaj. Pierwsze kilkanaście minut spotkania zapowiadało, że będzie to mecz walki, bowiem zawodnicy żadnej z drużyn nie „odstawiali” nogi. Czasami jednak piłkarzom brakowało formy i próby wybicia piłki kończyły się uderzeniem nie łaciatej, ale powietrza. Na otwarcie wyniku meczu kibice musieli czekać do 21. minuty. Mierzonym dośrodkowaniem z lewej strony boiska popisał się Ernest Kaznowski, a dogranie wykorzystał Damian Psiuk kierując piłkę głową w samo okienko bramki bardzo niepewnego w tym meczu golkipera Leszkopolu. 1:0! Do przerwy wynik pozostał bez zmian.

W drugiej połowie Vojsławia w dalszym ciągu atakowała bramkę rywali. W 68. minucie długą piłkę z obrony zagrał bramkarz Jacek Kaczan. Niepewne zachowanie obrońców wykorzystał Adrian Hałaj, który mocnym uderzeniem obok słupka podwyższył wynik meczu. 2:0! Pięć minut później było bardzo podobnie – piłkę spod bramki wybił Jacek Kaczan, a kozłującą futbolówkę uderzył głową ponownie Adrian Hałaj. 3:0! Wobec wysokiego prowadzenia trener Vojsławii zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany. Na boisku w 75. minucie pojawił się Gabriel Wlaź zastępując Tomasza Szumilaka. Po tej zmianie Adrian Hałaj zajął miejsce w środku pomocy, nie przeszkodziło mu to jednak w zdobyciu trzeciej bramki. W 81. minucie piłkę spod końcowej linii dograł Ernest Kaznowski, przedłużył ją Zbigniew Leśnicki, a mocnym strzałem przy słupku Adrian Hałaj sprawił, że pierwszy hat-trick wtym sezonie na jego koncie stał się faktem. 4:0! W 85. minucie doszło do drugiej zmiany: Dawid Hałaj zastąpił Marka Masternaka. W ostatniej akcji meczu Leszkopol zdobył honorową bramkę. Krzysztof Klempka przypomniał zebranym na stadionie co jest jego największym atutem, a mianowicie precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego. 4:1!

Vojsławia Wojsławice 4:1 (1:0) Leszkopol Bezek

Źródło: "Głos Wojsławic"